V Sloveniji ima čebelarstvo dolgo in bogato tradicijo. Slovenci se dobro zavedamo čebeljega poslanstva. Cvetoči travniki in gozdovi so domovanje KRAJNSKE SIVKE, avtohtone slovenske podvrste čebele. Odlikujejo jo lastnosti, kot so krotkost, delavnost, skromnost in odličen smisel za orientacijo. Te lastnosti se zrcalijo tudi v ljudeh, ki za čebele skrbijo in z njimi živijo. Dobro poznavanje življenja in dela teh marljivih žuželk smo Slovenci skozi zgodovino širili po svetu. Slovenija diha s čebelami, zato ni čudno, da se je prav tu rodila ideja o svetovnem dnevu čebel.
Po številu čebelarjev na prebivalca se nahajamo v samem vrhu Evropske unije, avtohtona slovenska čebela, KRAJNSKA SIVKA, pa velja za eno najbolj razširjenih medonosnih čebel na svetu. Dobre pogoje za čebelarjenje ponuja tudi ohranjeno naravno okolje. Tradicijo čebelarstva nadaljujejo številna čebelarska društva, posejana po Sloveniji, ki jih povezuje ČEBELARSKA ZVEZA SLOVENIJE.
Veste, da je apiturizem inovativen slovenski turistični produkt? Na zelo privlačen in čuten način približuje Slovenijo kot zdravo destinacijo, kot državo gostoljubnih ljudi, predvsem pa kot domovino odličnih čebelarjev z bogato apikulturo in stoletnimi čebelarskimi praksami. Api doživetje vključuje obiske čebelarjev in predstavitev ter pokušine čebeljih pridelkov.